Ogłoszenia od 29 maja do 5 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe z udziałem naszych Chórzystów.

3. We wtorek 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału we mszy św. i ostatnim nabożeństwie majowym.

4. W środę przypada Dzień Dziecka. O godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną z bł. dla nich. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po mszach św. porannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 będziemy obchodzić I-szą Rocznicę Komunii św. dla uczniów z klas IV. Z tej racji wszystkie ubiegłoroczne dzieci komunijne zapraszamy do spowiedzi św. w sobotę o godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy także Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny oraz przypada święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech błogosławi nam i naszym rodzinom w całym tygodniu!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl