Ogłoszenia od 29 października do 5 listopada

1.Dziś już XXX niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa uwydatnia dzisiaj wielkie przykazanie miłości Boga i bliźniego. Zbawcze dzieło Chrystusa jest właśnie wyrazem miłości względem Ojca i względem ludzi. Chrześcijanin powinien iść tą samą drogą; nie może więc oddzielać miłości bliźniego od miłości Boga. Doskonałą syntezę podaje św. Jan: „Jeśliby ktoś mówił: miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.”

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu po Mszach wieczornych.

3. W poniedziałek po różańcu odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 31 Niedzieli Zwykłej (Mt 22, 34-40).

4. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczniemy już mszą św. wigilijną w wtorek o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych odprawiane na Cmentarzu św. Wojciecha.

5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych zalecanych w naszej Parafii odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych odmawiamy od 2 do 8 listopada wg podanego porządku – w Dzień Zaduszny po rannej mszy św., w pozostałe dni przed mszą wieczorną. Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii.

6. W tym tygodniu obchodzimy I-szy piątek i sobotę miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzamy wszystkich naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę o godz. 18.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

8. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz.
W
arunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni cząstkowy.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl