Ogłoszenia od 3 do 10 kwietnia

1.Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Józef Bobeł Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka. Modlitwą wspierajmy czas tych rekolekcji.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach i odnowienia swojego życia duchowego, zwłaszcza przez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie rano przed mszami św. i od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla młodzieńców i mężczyzn, a we wtorek o godz. 19.00 nauka dla niewiast i kobiet. W środę o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Chorych i w tym dniu na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

5. W sobotę 9 kwietnia od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00.

7. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość” dla dzieci oraz kolejny numer „Gościa Extra” w cenie 10 zł poświęcony stygmatykowi świętemu Ojcu Pio oraz świąteczne kartki. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne a za tydzień także wielkanocne palmy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie, a wpłacane na konto parafialne i opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak w poprzednich latach  również i w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w tym rekolekcyjnym tygodniu!

Czas Wielkiego Postu jest szczególnym czasem słuchania, albo lepiej wsłuchiwania się w głos Boga i Jego Syna Jezusa. A szukanie na nowo Boga w swoim sercu oznacza gotowość wyjścia w Jego kierunku, wyjścia czasem poza swój świat, utarte schematy, aby zrezygnować ze swoich pomysłów na życie bez Niego i wejść na nowo na tę Jego drogę. To czas, by na nowo Jezusa wpuścić do naszych serc z darem Jego Miłości, by na nowo i w pełni Jego miłość zagościła, zadomowiła się w nie tylko w naszych sercach, ale także w naszych rodzinach. Prośba króla Salomona niech będzie w tych dniach i naszą «racz więc dać Twemu słudze serce…». Czy nie po to jest Wielki Post i rekolekcje?

Dlatego serdecznie zapraszam Wszystkich do udziału w naszych rekolekcjach wielkopostnych i życzę błogosławionych owoców i odnowienia duchowego dla Wszystkich Parafian. Ks. Proboszcz

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl