Ogłoszenia od 3 do 10 października

1. Dziś XXVII Niedziela zwykła. Pan Bóg przypomina nam o swoim zamyśle dla małżeństwa. Żyjemy w czasach, gdy godność i stałość tego sakramentu jest zagrożona i nieustannie podważana. Łaska sakramentu małżeństwa nie jest czczym ludzkim wymysłem, lecz rzeczywistą uzdalniającą w jedności Bożą mocą.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby funkcjonowania Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych rodzin.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.,  w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom komunijnym. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek miesiąca.

6. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz będzie można nabyć papieskie kremówki w cenie 5 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu oraz wspomóc naszą służbę liturgiczną).

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl