Ogłoszenia od 30 października do 6 listopada

1.Dziś już XXXI niedziela zwykła w ciągu roku. Na Eucharystii spotykamy się z Chrystusem i jak zmieniło się życie celnika Zacheusza z dzisiejszej Ewangelii, niech zmienia się również nasze życie po każdej Mszy św.

2. Dziś na zakończenie tygodnia misyjnego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczniemy już mszą św. wigilijną w poniedziałek o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych odprawiane na Cmentarzu św. Wojciecha.

4. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych zalecanych o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych odmawiamy od 2 do 8 listopada wg podanego porządku – w środę w Dzień Zaduszny i sobotę po rannej mszy św., w czwartek i piątek po mszy wieczornej. Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii wraz z ofiarą, która zgodnie z finansowym informatorem naszej Diecezji jest w części przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego oraz Domu Seniora dla kapłanów.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę od godz. 9.30 odwiedzamy wszystkich naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH


W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych.
Wiara w „świętych obcowanie” zapewnia nas o duchowej łączności z tymi, którzy już odeszli z tego świata. Ta łączność podtrzymywana jest przede wszystkim przez nasze ofiary za zmarłych oraz modlitwę.
Kościół ustanowił na początku listopada uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, kierując nasz duchowy wzrok nie tylko na niebo, ale również na czyściec. Dał nam też oktawę tej uroczystości. To jest czas, w którym zwykły człowiek, zazwyczaj zalatany i zabiegany, ma szansę się zatrzymać i pomyśleć o wieczności.

Kościół przypomina, że są święci w niebie, którzy nas wpierają swoją modlitwą, ale są też zmarli, którzy czekają na pomoc, bo sami już nic dla siebie nie mogą uczynić. Z pewnością w tym czasie staramy się gorliwiej modlić za dusze zmarłych, więc zapewne też dociera do nich więcej łask. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl