Ogłoszenia od 30 stycznia do 6 lutego

1. Dziś świętujemy IV niedzielę zwykłą, a w naszej Parafii to niedziela kolędowa, dlatego na wszystkich mszach św. modlimy się za te Rodziny, które zwyczajowo przyjmują kolędę. Liturgia słowa zachęca nas do przyjęcia Chrystusa i Jego nauki jako naszego Przyjaciela i Doradcę życiowego.

          Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą kolędową. Za wszystkie złożone dziś, ale także wcześniej ofiary kolędowe, również te przelane na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz.16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie jako pożegnanie żłóbka z naszym chórem „Misericordia” pod dyrekcją Pana Organisty.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00.  W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej, a w czwartek wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza
w chorobach gardła. W czasie Mszy św. w środę poświęcamy świece-gromnice.

5. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę z racji wspomnienia św. Agaty błogosławieństwo chleba i wody. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż. Od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę po mszy zbiórka do puszek na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

 PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.