Ogłoszenia od 31 grudnia 2023 do 7 stycznia 2024

1.Dziś w ostatni dzień roku kalendarzowego obchodzimy niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia ukazuje nam wzór świętej Rodziny, abyśmy wpatrując się w Nią, umieli kształtować nasze życie rodzinne.Dzisiaj z okazji zakończenia roku kalendarzowego po mszach św. nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za Parafian.

2. W poniedziałek 1 stycznia obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedziele. Od tej uroczystości każda Rodzina może odebrać tzw. „zestaw kolędowy”, aby w ten sposób przez wspólną modlitwę prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które poczuwają się do związku z Parafią, połączone z ich błogosławieństwem zostaną odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Parafian, którzy pragną poświęcić swe mieszkania indywidualnie prosimy o zgłoszenie zaproszenia w kancelarii u ks. Proboszcza.

3. Od wtorku do czwartku msze św. tylko rano o godz. 8.00, a adoracja do godz. 17.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek i piątek miesiąca. Z tej okazji po Mszach św. rannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

5. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w tradycji uroczystością Trzech Króli w którą poświęcamy kadzidło, kredę i wodę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św., które w naszej Parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego. Już w piątek o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej uroczystości. Jest to także Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Msza św. wieczorna w sobotę 6 stycznia jest mszą z niedzieli chrztu Pańskiego, a nie z uroczystości Trzech Króli.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za każdy gest życzliwości w minionym roku kalendarzowym: Panu Kościelnemu, Organistom, Ministrantom, Lektorom i Dzieciom Maryi, Chórzystom, Szafarzom z rodzinami, Paniom zespołu „Caritas”, pracującym na plebani, dbającym o czystość bielizny ołtarzowej, dbającym o obejście, sprzątającym kościół, przygotowującym gabloty i dekoracje, plebani oraz Wszystkim Parafianom za świadectwo wiary.
Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Niech Boże Dziecię błogosławi naszej Parafii,
Wszystkim Gościom i Sąsiadom,
każdemu z Nas i Naszym bliskim w każdym dniu Nowego Roku 2024,
a radość i pokój płynące ze stajenki betlejemskiej
niech będą Waszym udziałem na co dzień!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!