Ogłoszenia od 31 marca do 7 kwietnia

Ukrzyżowany, który żyje,  Oniemiały, który mówi,
Pogrzebany, który przychodzi,  Przebity, który się ukazuje,
Umarły, który z martwych powstał, niech rozraduje Wasze
serca życzą Duszpasterze

1.Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – święto świąt chrześcijańskich, święto największego wydarzenia w historii zbawienia ludzkości.

2. Zgodnie z wolą Biskupa Gliwickiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz odbudowy plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Parafia ta została dotknięta w październiku minionego roku tragicznym w skutkach pożarem, w wyniku którego zginął proboszcz, ks. Andrzej Wandzel. Przeprowadzona zbiórka będzie wyrazem solidarności wspólnoty diecezjalnej z parafią w Kozłowie, która podejmuje trud odbudowy zniszczonej w pożarze plebanii.

3. Jutro II Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. We wtorek i w środę ze względu na kapłański „Emaus” oraz konwent wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej. Adoracja do godz. 17.00.

5. W najbliższy piątek oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.

6. W sobotę o godz. 10.00. pierwsza spowiedź św. dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp Senior Jan Kopiec. Nieszpory o godz. 15.00.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy za pomoc w przygotowaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia, dekoracji i świątecznego wystroju oraz przygotowania do świąt. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności Parafii: Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl