Ogłoszenia od 31 października do 7 listopada

1.Dziś XXXI niedziela zwykła w ciągu roku. Nasze myśli w listopadzie koncentrują się wokół przyszłego życia, wokół tajemnicy domu Ojca, do którego zmierzamy. Zastanawiamy się, czy nie błądzimy, czy będziemy zbawieni? W dzisiejszej Ewangelii odnajdziemy odpowiedź Jezusa na te pytania. Do zbawienia, do wiecznego szczęścia, do Boga – wiedzie miłość. Eucharystia jest najpełniejszym urzeczywistnieniem i najlepszą nauką miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 14.oo zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych odprawiane na Cmentarzu św. Wojciecha.

4. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych zalecanych w naszej Parafii odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych odmawiamy od 2 do 7 listopada wg podanego porządku – w Dzień Zaduszny po rannej i wieczornej mszy św., we wtorek, czwartek i piątek po mszy wieczornej, a w środę i sobotę po mszy porannej. Wypominki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.

5. W środę 3 listopada o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki „Drogi do nieba” dla dzieci I-szo Komunijnych.  Po mszy św. obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci oraz pierwsza przymiarka strojów komunijnych z wpłatą zaliczki w wysokości 50 zł.

6. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę od godz. 9.30 odwiedziny chorych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie budowy kościoła Matki Bożej Różańcowej w Grzybowicach, dla której jesteśmy parafia patronacką. Ze względu na ciężki wypadek ks. Proboszcza Mariana Krojenki nie może On osobiście przeprowadzić tej zbiórki.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne
z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz w dniu.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, odmówić Ojcze nasz, Wierzę; Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Ze względu na pandemię odpust ten jest zupełny przez cały listopad, a w inne dni roku jest cząstkowy.