Ogłoszenia od 4 do 11 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości.

2. W dzisiejszą niedzielę już po raz XVI obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój” i dlatego po Mszach św. w całej Ojczyźnie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W środę po mszy wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.

4.. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji msza św. o godz. 11.00 i wieczorna o godz. 17.00. (Nie ma mszy o godz. 12.00).
            Trasa tegorocznej procesji przebiega od kościoła ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła ul. Strzelniczą.
pierwszy ołtarz przy ul. Granicznej 73 (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
drugi ołtarz przy ul. Granicznej 14 (ołtarz Rodzin);
trzeci ołtarz przy ul. Paderewskiego 112 (ołtarz Ministrantów i Marianek);
czwarty ołtarz przed kościołem (ołtarz „Margaretek”).
Wszystkich Parafian prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości i o przyozdobienie domów i mieszkań zwłaszcza wzdłuż trasy procesji.

5. W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl