Ogłoszenia od 4 do 11 grudnia

1. Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”.

2. Dzisiaj po Mszach św. w Polsce już po raz XXIII zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W tym roku, w szczególnym wymiarze, pomoc trafi na Ukrainę.

3. Dzieci zapraszamy na msze roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. W piątki o godz. 18.00 roraty dla dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

4. W środę po mszy roratnej spotkanie z rodzicami dzieci I-szo komunijnych z poświęceniem i rozdaniem medalików dla dzieci.

5. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Na Msze św. zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta tej Uroczystości przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rusinowicach. Polecamy tę intencję ofiarności. W tę uroczystość od godz. 12.00 do 13.00 przypada Godzina łaski, o którą prosiła sama Matka Boża jako Róża Duchowna w czasie objawień 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić – dlatego i u nas kościół będzie otwarty. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.

6. Przypominamy, że racji świąt odwiedziny chorych i starszych odbędą się w sobotę 17 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl