Ogłoszenia od 4 do 11 września

1.Dziś świętujemy XXIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia niedzielna przypomina nam, ze nie można być uczniem Chrystusa bez przyjęcia krzyża. Kto bez krzyża podąża za Chrystusem, tylko udaje, że jest Jego uczniem. Krzyż, który czyni nas uczniami Chrystusa, to miłość. „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeżeli będziecie się wzajemnie miłować”. Miłość ma kształt i wymiary krzyża.

2.Dziś msza św. wieczorna o godz. 17.00.     

3. W najbliższą środę od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców do spowiedzi św., a o godz. 18.00 na pierwszą Mszę św. szkolną z racji nowego roku szkolno-katechetycznego w czasie której udzielimy błogosławieństwa tegorocznym pierwszoklasistom.

4. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Na porannej mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

7. Prosimy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych o odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii lub ze strony internetowej parafii. Na pierwsze spotkanie informacyjne i złożenie formularza zgłoszenia swojego dziecka zapraszamy rodziców 14 września po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

8. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że pierwsze obowiązkowe spotkanie odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 18.00. Do udziału są zobowiązani wszyscy uczniowie obecnych klas I-szych szkół średnich. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z postanowieniami naszego Synodu Diecezjalnego przygotowanie i przyjęcie Sakr. Bierzmowania odbywa się wyłącznie w Parafii zamieszkania. (nie w parafii do której należy szkoła średnia).

9. Wszystkich rodziców i chrzestnych, którzy mają dostąpić tych godności w najbliższym czasie, zapraszamy na katechezę przed chrzcielną w sobotę 17 września po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Następna nauka przed chrzcielna w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 19 listopada.

10.  Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2023. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane w październiku).

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można także wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!