Ogłoszenia od 5 do 12 czerwca

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny. Kolekta dzisiejsza jest darem na potrzeby Parafii i diecezji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek w II-gi tzw. dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna, na którą obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VIII z naszej Parafii, aby omówić program przygotowania do bierzmowania.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

7. W poniedziałek 13 czerwca przypada kolejny dzień fatimski. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy Służbę Liturgiczną Ołtarza – Ministrantów i Marianki z rodzicami.

8. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji przebiega od kościoła ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła ul. Strzelniczą. (jak na rysunku). mapa boże ciało1

– pierwszy ołtarz przy ul. Granicznej 73 (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
– drugi ołtarz przy ul. Granicznej 14 (ołtarz Rodzin);
– trzeci ołtarz przy ul. Paderewskiego 112 (ołtarz Ministrantów i Marianek);
– czwarty ołtarz przed kościołem (ołtarz „Margaretek”).

8. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.