Ogłoszenia od 5 do 12 grudnia

1. Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii,w tym czasie na spłacanie należności za ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj po mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu z racji XXII Dnia Kościoła na Wschodzie zbiórka do puszek na pomoc  dla naszych Rodaków za wschodnią granicą.

3. Od poniedziałku do środy o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątek o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.  

4. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która kończy obchody Roku Świętego Józefa. Po mszy porannej ponowienie Aktu Zawierzenia narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi, a po mszy roratnej dla dzieci poświęcenie medalików dla dzieci I-szo komunijnych i obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci. Kolekta tej uroczystości w Diecezji przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach.

W tę uroczystość od godz. 12.00 do 13.00 przypada Godzina łaski, o którą prosiła sama Matka Boża jako Róża Duchowna w czasie objawień 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić – dlatego i u nas kościół będzie otwarty i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 13.00. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.

5. Przypominamy że z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 18 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i lampionów dla dzieci, świątecznych kartek, opłatków, parafialnych kalendarzy i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

 PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, na czas adwentowego czuwania !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl