Ogłoszenia od 5 do 12 listopada

1.Dziś już XXXI niedziela zwykła w ciągu roku. W Liturgii Słowa Chrystus przypomina nam, że obłuda jest jedną z największych przeszkód w życiu codziennym. Każdy z nas przekonuje się o tym, jak trudno ją zwalczyć i jak bardzo trzeba się uniżyć przed Panem, by Jego słowo wykorzeniło z nas tę groźną wadę.

2. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ofiarowane za wszystkich naszych zmarłych zalecanych. Różaniec za zmarłych będziemy jeszcze odmawiać od poniedziałku do środy o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii.

3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 32 Niedzieli Zwykłej (Mt 25, 1-13).

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki dla dzieci I-szo Komunijnych. Po mszy św. spotkanie dla rodziców tych dzieci oraz pierwsza przymiarka strojów komunijnych. Zakład krawiecki prosi o wpłatę zaliczki na stroje w wysokości 100 zł.

5. W sobotę 11 listopada przypada 105 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. Z tej racji zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00 w intencji Ojczyzny. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. W sobotę o godz. 10.00 na zbiórkę zapraszamy Marianki a także chętne dziewczęta ze szkoły podstawowej i średniej. Natomiast o godz. 10.30 zbiórka Ministrantów oraz chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i średniej. Do grona ministrantów mogą dołączyć chłopcy już z 3 klasy szkoły podstawowej, jeszcze przed przyjęciem pierwszej Komunii świętej.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy XV dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w Potrzebie. W tym roku naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami będziemy wspierać Braci i Siostry żyjących na Bliskim Wschodzie, aby chrześcijanie pozostali w miejscach, w których żyją od wieków. Dzięki tej pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, można wspierać uchodźców z Syrii, organizować edukację dla dzieci w Libanie, odbudowywać zniszczone klasztory w Iranie.

8. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.