Ogłoszenia od 5 do 12 lutego

1. W dzisiejszą V niedzielę zwykła w ciągu roku Chrystus przypomina nam, że każdy z nas ma być solą ziemi i światłem świata. W tym kontekście musimy sobie odpowiedzieć, jakimi jesteśmy uczniami Jezusa
i jakie dajemy świadectwo ludziom z naszego otoczenia.

2.W dzisiejszą niedzielę po mszach zbiórka do puszek na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym także ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. Po przerwie bożonarodzeniowej wracamy do naszych nabożeństw: we wtorki po Mszy św. nowenna do św. Antoniego w intencji chorych, a w środy modlitwa do św. Józefa Opiekuna rodzin, Parafii i Kościoła.

5. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych, dlatego w czasie Mszy św. porannej o godz. 8.00 będziemy udzielać Sakramentu Chorych, a następnie odprawimy nabożeństwo z błogosławieństwem Lourdzkim. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do codziennej adoracji Najśw. Sakramentu – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyli ofiary kolędowe na jej utrzymanie i w kościele czy przelewane na konto parafialne.

                          Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii – obecnie można przekazać 1.5%.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl