Ogłoszenia od 5 do 12 maja

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Św. Jan kieruje do nas słowa serdecznej zachęty: „Umiłowani, miłujmy się wzajemnie!” i zaraz dodaje „Kto nie miłuje, nie zna Boga”. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby utrzymania naszej Parafii, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w soboty po mszach porannych i niedziele o godz. 16.30.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę. Z tej racji po rannych Mszach św. nabożeństwa błagalne w intencji rolników, o urodzaje, pogodę i błogosławieństwo w pracy z procesją do Krzyża.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z Niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego (Mk 16, 15-20). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

5. W środę 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

6. W sobotę na godzinę 9.30 zapraszamy marianki i ministrantów na zbiórkę. Zachęcamy do włączenia się do grona marianek i ministrantów chętne dziewczęta i chłopaków.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Także w sobotę w ramach przeżywania Kongresu Eucharystycznego po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejną konferencję na temat: „Szafarz Eucharystii i Komunii Świętej”.

8. W sobotę 11 maja o godz. 9.30 Biskup Sławomir Oder zaprasza młodzież oraz dorosłych do parafii świętego Jacka w Gliwicach-Sośnicy na trzecie spotkanie w ramach Forum Młodych pod hasłem: “WSPÓŁPRACA“. Szczegóły organizacyjne na stronie internetowej Diecezji Gliwickiej.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne:  Konto Parafii: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl