Ogłoszenia od 5 do 12 marca

1.Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu. Wraz z Jezusem i Jego uczniami wychodzimy na naszą Górę  Tabor – Górę Przemienienia. Serdecznie witamy ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii MB Różańcowej z Zabrza-Grzybowic, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłasza O. Bronisław Franciszkanin z Gliwic.

3. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

5. W sobotę 11 marca o godz. 12.00 nasza Diecezja będzie przeżywała uroczystość sakry biskupiej Biskupa Nominata Sławomira Odera oraz jego ingresu do gliwickiej katedry pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. W przeddzień uroczystości, w piątek 10 marca br., Biskup Nominat zaprasza wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, do wzięcia udziału w modlitewnym czuwaniu, które odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Gliwicach od godziny 19.30 do godziny 21.00. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie poprzez modlitwę a także osobisty udział.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę w naszej Diecezji zbiórka przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Niech to będzie dla nas także okazja do wielkopostnej jałmużny.

8. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego” „Małego gościa” dla dzieci oraz świąteczne kartki. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne, małe w cenie 8 zł., duże -13 zł i paschaliki – 3 zł.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii – Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl