Ogłoszenia od 6 do 13 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa pochylamy się nad tajemnicą naszego zmartwychwstania. Pragnienie nieśmiertelności, które jest w człowieku spełnia się tylko  w Bogu, który  tego chce i który nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Kolekta dzisiejsza jest darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy, a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec za zmarłych. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki dla dzieci I-szo Komunijnych. Po mszy św. spotkanie dla rodziców tych dzieci oraz pierwsza przymiarka strojów komunijnych. Zakład krawiecki prosi o wpłatę zaliczki na stroje w wysokości 100 zł.

4. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. Z tej racji zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00 w intencji Ojczyzny – nie będzie mszy św. wieczornej o 18.00. Biskup Gliwicki udziela dyspensy czyli nie obowiązuje nas post piątkowy.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIV dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w Potrzebie. W tym roku naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami będziemy wspierać Ukrainę. Zbrodnicza napaść Rosji na Ukrainę zrujnowała życie jej mieszkańców. Jeszcze nigdy w najnowszej historii wojna nie była tak blisko nas. To nie jest kolejny wojenny film, komputerowa gra czy wspomnienia prababci. Za naszą wschodnią granicą rozpętało się piekło, które wydaje się nie mieć końca. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Trwająca od lutego wojna jest wielkim dramatem dla milionów ludzi, która pozbawia nadziei, odbiera marzenia dzieciom, powoduje zniszczenia i ubóstwo. Ukraina potrzebuje naszego wsparcia, zwłaszcza najsłabsi, czyli kobiety, dzieci i osoby starsze. Dzięki Tej pomocy możemy dotkniętym wojną dać nadzieję na powrót do normalności.

6. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Gościa Extra” w cenie 12 zł. poświęconego św. Faustynie i Bożemu Miłosierdziu.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113