Ogłoszenia od 6 do 13 lutego

1. Dziś V niedziela zwykła w ciągu roku. Spotykamy się z Jezusem, który powołuje nas do zajęcia tego miejsca, które właśnie dla nas upatrzył, do którego właśnie się udajemy, chociaż często sami sobie tego nie uświadamiamy. Jest to miejsce przed wiekami przez Boga upatrzone  i przeznaczone właśnie dla nas.

          Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po mszach zbiórka do puszek na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne.   

4. Po przerwie bożonarodzeniowej wracamy do naszych nabożeństw: we wtorki po Mszy św. nowenna do św. Antoniego w intencji chorych, a w środy modlitwa do św. Józefa Opiekuna rodzin, Parafii i Kościoła.

5. W piątek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych, dlatego w czasie Mszy św. porannej o godz. 8.00 będziemy udzielać Sakramentu Chorych, a po niej nabożeństwo sakramentalne z błogosławieństwem Lourdzkim.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również
w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.