Ogłoszenia od 6 do 13 marca

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową dla dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

6. Zachęcamy do nabycia w zakrystii „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa” dla dzieci.

7. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy ofiarą do puszek z naszej Parafii w wysokości 8780 zł wsparli Uchodźców z Ukrainy. Na naszej stronie parafialnej w zakładce „Paczka dla Ukrainy” wg określonych tam wskazówek można także wesprzeć indywidualnie poszczególne Ukraińskie rodziny.

8. Z ubolewaniem informujemy, że po raz kolejny skradziono krzewy z otoczenia kościoła, tym razem z donic przed głównym wejściem. Jednocześnie wiele osób depcze nasze skwery zieleni zwłaszcza naprzeciwko przejścia drogowego oraz pozwala swoim pupilom na ich zaśmiecanie. Bardzo proszę o zwracanie uwagi Tym „mamy nadzieję może nieświadomym” Osobom o uszanowanie dobra parafialnego a także pracy Parafian.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie, a wpłacane na konto parafialne
i opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak w poprzednich latach  również i w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

Najlepszym czasem do nawrócenia jest zawsze czas teraźniejszy.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl