Ogłoszenia od 7 do 14 listopada

1. Dziś XXXII niedziela zwykła w ciągu roku. Słowo Boże głosi dziś pochwałę ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował dla nas samego siebie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie budowy kościoła Matki Bożej Różańcowej w Grzybowicach, dla której jesteśmy parafia patronacką. Ze względu na ciężki wypadek ks. Proboszcza Mariana Krojenki nie może On osobiście przeprowadzić tej zbiórki.
Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatni różaniec za zmarłych.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

4. W czwartek 11 listopada przypada 103 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. Z tej racji zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00 – nie będzie mszy św. wieczornej o 18.00.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na utrzymanie Parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności wg własnych możliwości.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w Potrzebie. W tym roku pragniemy pomóc chrześcijanom w Libanie, gdzie z powodu 75% bezrobocia, skutków koronawirusa i wybuchu w porcie w Bejrucie są tysiące bezdomnych, 2,5 mln uchodźców z Syrii, Palestyny i Iraku, którzy pilnie potrzebują pomocy, aby mieć zapewnione podstawowe środki do życia.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.  Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

103 rocznica niepodległości Wymodlona i wywalczona wolność

Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. W pamiętnym listopadzie 1918 r. wielcy przywódcy narodu oraz zwykli Polacy stanęli razem do budowania niepodległej Rzeczypospolitej w historycznej chwili danej przez Boga po pierwszej wojnie światowej.

Niepodległość odzyskana 103 lata temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę. Obchodzona rocznica skłania nas do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu. Odstępowanie od wiary katolickiej i chrześcijańskich zasad jako podstawy życia rodzinnego, narodowego i funkcjonowania państwa, to najpoważniejsze z zagrożeń, które doprowadziły w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl