Ogłoszenia od 7 do 14 maja

1.Dziś V Niedziela Wielkanocna. W Liturgii Pan Jezus w słowach „Idę przecież przygotować wam miejsce.” zaprasza nas do zawierzenia Jemu całego naszego życia. Dzięki Niemu znamy Ojca, bo drogą do Ojca jest On sam. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.30. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.

3. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem. Po nabożeństwie majowym dorosłych zapraszamy na kolejną dla nich katechezę z projekcją filmu.

5. W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na mszę św. Msza św. dziękczynną z podz. za dar kapłaństwa z okazji 35 rocz. święceń ks. Proboszcza i kapłanów rocznikowych z archidiecezji katowickiej i bielskiej. Swoją obecność potwierdziło około 20 księży.

6. W sobotę 13 maja obchodzimy pierwszy w tym roku Dzień Fatimski w 106 rocz. objawień. Wszystkich Parafian o godz. 17.00 zapraszamy na mszę św. fatimską (niedzielną) w intencjach, które można składać w zakrystii. Po mszy św. nabożeństwo różańcowe zakończone procesją światła z figurą fatimską. O przygotowanie figury prosimy nasze Róże różańcowe. Różaniec będzie połączony z koncertem maryjnym Jolanty i Jacka Kierok, artystów z Radia i TV „Silesia” .

7. Rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że uroczystość I-szej rocznicy komunii ich dzieci zaplanowana jest, ze względu na majowe komunie w wielu parafiach, na pierwszą niedzielę czerwca czyli 4 czerwca w tym roku.

8.  W sobotę od 16.00 okazja do spowiedzi św. i o 16.30 majówka.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl