Ogłoszenia od 7 do 14 stycznia 2024

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez który otwarły się dla nas drzwi do Boga, brama do Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki. ,,Chrześcijanin to ja” – Nie bądźmy martwymi komórkami organizmu Kościoła.  Dzisiaj świat potrzebuje naszego świadectwa życia. Słowa pouczają, ale przykłady porywają. W tym kończącym się okresie Bożego Narodzenia spójrzmy na młodych chrześcijan, zwłaszcza tych blisko nas. Czego się oni od nas uczą?

2. Przypominamy, aby każda rodzina odebrała tzw. „zestaw kolędowy”, aby w ten sposób przez wspólną modlitwę prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które poczuwają się do wspólnoty z Parafią, połączone z ich błogosławieństwem zostaną odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 28 stycznia 2024 roku.

3. Pamiętajmy, że w okresie zimowym poza uroczystościami i niedzielami msze św. w tygodniu tylko rano o godz. 8.00.

4. W piątek po Mszy porannej nowenna do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do codziennej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 17.00

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1,5% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl

                                Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!