Ogłoszenia od 8 do 15 października

1.Dziś XXVII niedziela zwykła w ciągu roku. Miłosierny Bóg dba o nas, ofiarowując każdemu dary potrzebne dla życia doczesnego i wiecznego. O nic nie musimy się zbytnio troszczyć. Jeśli ufamy Bogu, Jego pokój napełnia nasze myśli i serca. Z wdzięcznością przyjmijmy dziś Chrystusa, który przychodzi do nas, aby nas odnowić i nakarmić swoim Słowem i Ciałem.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

3. W poniedziałek po różańcu o godz. 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny w ramach katechezy dla dorosłych.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci.

5. W piątek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski, dlatego nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której modlitwa różańcowa w intencji pokoju z procesją światła. O przygotowanie i niesienie figury prosimy Chórzystów z Panem Organistą.

6. W sobotę 14 października diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach, gdzie msza św. o godz. 11.00. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin. Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na utrzymanie naszej Parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. Parafialny zespół „Caritas” organizuje w dniu 24 października (wtorek) pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegółowe informacje na plakacie.

9.  Zachęcamy do rezerwacji wszystkich Mszy św. na przyszły rok 2024.

10. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
 Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl