Ogłoszenia od 8 do 15 stycznia

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez który otwarły się dla nas drzwi do Boga, brama do Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki. ,,Chrześcijanin to ja” – Nie bądźmy martwymi komórkami organizmu Kościoła.  Dzisiaj świat potrzebuje naszego świadectwa życia. Słowa pouczają, ale przykłady porywają.
W tym kończącym się okresie Bożego Narodzenia spójrzmy na młodych chrześcijan, zwłaszcza tych blisko nas. Czego się oni od nas uczą?

2. Pamiętajmy, że w okresie zimowym msze św. w tygodniu tylko rano o godz. 8.00.

3. Przypominamy, aby każda rodzina odebrała tzw. „zestaw kolędowy” . Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 29 stycznia 2023 roku.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz z naszym Chórem Parafialnym „Misericordia” połączonym z Chórem z Sikornika.

5. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl