Ogłoszenia od 9 do 16 lipca

1. Dziś świętujemy już XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. Bóg, który jest „łagodny i miłosierny, nieskory do gniewu i bardzo łaskawy”, objawia wielkie rzeczy prostaczkom. Chrystus, sam cichy i pokorny, zaprasza nas dzisiaj, byśmy Go naśladowali i w ten sposób mogli wieść życie godne nieba.

2 .W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii MB Różańcowej z Zabrza-Grzybowic, który wygłosi Słowo Boże i zbiera ofiary na dokończenie budowy kościoła.

3. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji: w tygodniu od poniedziałku do czwartku do godz. 17.00. W piątki początek adoracji w kaplicy o godz. 8.00 i zakończenie przed mszą wieczorną.

5. W czwartek 13 lipca przypada kolejny dzień fatimski, dlatego Wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 19.00 na mszę św. fatimską w intencjach, które można składać w zakrystii. (nie ma mszy o godz. 8.00 rano, tylko rozpoczęcie adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy do 18.30). Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie zakończone procesją światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy nasz parafialny zespół „Caritas”.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 16.45 okazja do Sakramentu Pokuty w czasie adoracji Najśw. Sakramentu.

7. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby Parafii, zwłaszcza na spłacanie należności za media.

8. „Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl