Ogłoszenia od 9 do 16 października

1.Dziś przeżywamy już XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Słowo Boże pobudza nas do prośby o dar wewnętrznego uzdrowienia i do wdzięczności bo wiara i wdzięczność często idą w parze.

2.Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

3.W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci.

4.W czwartek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski, dlatego nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której modlitwa różańcowa w intencji pokoju z procesją światła. O przygotowanie i niesienie figury prosimy naszych Chórzystów z Panem Organistą.
               W czasie tego ostatniego spotkania fatimskiego pragniemy także uroczyście wprowadzić do naszej Wspólnoty relikwie I-szego stopnia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z poświęceniem Jego pamiątkowej tablicy w kościele.
5. W sobotę po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy mają dostąpić tych godności w najbliższym czasie.

6. W przyszłą niedzielę przypada XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy – słów z encykliki „Veritatis splendor”, którego celem jest przypomnienie fundamentów moralności chrześcijańskiej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin.
Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na utrzymanie naszej Parafii, której koszty tak jak w każdym gospodarstwie są coraz wyższe. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

7. Dziękujemy za uczestnictwo w pierwszej katechezie dla dorosłych. Informujemy chętnych, że te katechezy będą się odbywać zawsze w pierwszą i trzecią środę miesiąca.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz kolejnego „Gościa Extra” w cenie 12 zł. poświęconego św. Faustynie i Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok. Gorąco zachęcamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy MB Fatimskiej.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Kolekta dzisiejszej  niedzieli jest naszym darem na utrzymanie Parafii. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za ofiary składane  na konto parafialne.                        Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl