Ogłoszenia od 9 do 16 stycznia

1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez  który otwarły się dla nas drzwi do Boga i Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziś  o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie nieszpory kolędowe.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00.  W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

5. Rodziny, które w Uroczystość Trzech Króli nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie.  Składając z tej okazji dar kolędowy, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu w celu zaksięgowania w kartotece oraz zaplanowania prac w Parafii. Wszystkich nowych mieszkańców i nowe rodziny naszej Parafii, u których nigdy wcześniej nie było odwiedzin kolędowych bardzo proszę o zgłaszanie się w kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej, ułatwiającej uzyskanie w niektórych sytuacjach zaświadczeń np. w sprawie przekazów ślubów, chrztów i pogrzebów. Jeżeli rodzina nie figuruje w kartotece oznacza to, że nie należy do Parafii albo że są to osoby niewierzące, niepraktykujące, które nigdy z Parafią i chrześcijaństwem nie chcą być identyfikowane np. tak jak innowiercy.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl