Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 stycznia

1.Dziś III niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa zachęca nas do nawrócenia czyli do przemiany naszego codziennego życia. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Dlaczego mamy się nawracać, dlaczego przewracać, zmieniać całkowicie swoje życie? Bo „czas się wypełnił i przybliżyło się Królestwo Boże”. Bo „czas jest krótki „ i „przemija postać tego świata”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

2.Nadal trwają w naszym województwie tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Z tej racji w naszej Parafii codziennie sprawowana będzie tylko jedna Msza św. (we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 8.00; w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00). W sobotę wieczorem o godz. 17.00 Msza św. niedzielna bez zmian.

3.Po przerwie feryjnej od 30 stycznia drugi etap kolędy wg planu. Kolęda dodatkowa 11 i 12 lutego – zapisy w zakrystii.

4.W dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, przeżywamy tydzień ekumeniczny.

5.Informujemy Parafian, że w terminie od 30 kwietnia do 3 maja planowana jest pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Czech. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy plan i informacje do nabycia w zakrystii.

6.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składam „Bóg zapłać” za pomoc w utrzymaniu naszego obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.