Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 lipca

1.Dziś świętujemy XV niedzielę zwykła w ciągu roku. Usłyszymy, że Bóg swoje Słowo sieje hojnie, mówi do każdego, nawet do tych, którzy nie chcą czy jeszcze nie potrafią słuchać. Otwórzmy nasze serca na Jego Słowo, a Ono podpowie nam, jak się z naszymi  troskami uporać i jak uniknąć oszukańczych sideł złudzeń i przereklamowanych obietnic.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

3. W poniedziałek przypada dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Parafialny zespół „Caritas”.

4. W czwartek 16 lipca przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II w intencjach złożonych w zakrystii.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby Parafii.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Centrum Wsparcia Środowiskowego w Gliwicach

                Centrum działa w ramach Fundacji Betlehem Dom Chleba. Pragniemy nieść specjalistyczną pomoc mającą na celu poprawę jakości życia osób w trudnościach i kryzysach psychicznych oraz z zaburzeniami psychicznymi. Konsultacje psychologiczne specjalistów z dziedziny psychologii i psychoterapii w formie wsparcia indywidualnego, a także doradztwo zawodowe, udzielane będą w ramach 3 darmowych sesji trwających po 50 minut każda.

Kontakt: mailowy betlehem@betlehem.pl; telefoniczny (32) 733-74-00

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!