Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 lutego

  1. Przeżywamy dziś VI niedzielę zwykłą, w którą Pan Jezus zachęca nas do refleksji na wypełnianiem przekazań w naszym życiu. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !
  2. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Obecność obowiązkowa dla kandydatów do I-szej komunii św.
  3. W czwartek 16 lutego przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.
  4. W czwartek po mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum.
  5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.
  6. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu – dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby spłaty zobowiązań i potrzeb naszej Parafii.
  7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składam „Bóg zapłać” za pomoc w utrzymaniu naszego obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu oraz za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej. W sobotę po mszy porannej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

 

Podziękowanie za kolędę

Wszystkim rodzinom Parafii, które przyjęły w tym roku kapłanów z duszpasterską wizytą kolędową, składamy serdeczne „Bóg zapłać !” za życzliwość, gościnność i ofiarność na potrzeby Parafii i dalszej budowy kościoła.

Tegoroczną kolędę rozpoczęliśmy jak zwykle zaraz po świętach 27 grudnia 2016 roku. Ze względu na termin ferii zimowych, na czas, których kolęda została zawieszona, nasze spotkania duszpasterskie zakończyliśmy dopiero 5 lutego. W tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym spotkaliśmy się z 1478 rodzinami, co stanowi 71,1 % mieszkańców parafii, (rok wcześniej z 1526), a więc o 48 mniej. Nie przyjęto wizyty duszpasterskiej w 632 mieszkaniach (rok wcześniej 618) czyli o 14 więcej.