Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 stycznia 2020

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie naszego chrztu, przez który otwarły się dla nas drzwi do Boga, brama do Kościoła. Podziękujmy za ten dar i zapytajmy siebie jak wypełniamy nasze chrześcijańskie obowiązki.

,,Chrześcijanin to ja”Nie bądźmy martwymi komórkami organizmu Kościoła.  Dzisiaj świat potrzebuje naszego świadectwa życia. Słowa pouczają, ale przykłady porywają. W tym kończącym się okresie Bożego Narodzenia spójrzmy na młodych chrześcijan, zwłaszcza tych blisko nas. Czego się oni od nas uczą?

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się w naszym województwie tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Z tej racji przez najbliższe dwa tygodnie w naszej Parafii codziennie sprawowana będzie tylko jedna Msza św. rano o godz. 8.00 i tylko po nich czynna kancelaria parafialna. W sobotę wieczorem o godz. 17.00 Msza św. niedzielna bez zmian.

4. Z racji ferii zostają także wstrzymane odwiedziny kolędowe, które zostaną wznowione od 27 stycznia wg podanego planu. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć kapłana, w niedzielę 9 lutego – zgłoszenia w zakrystii.

5. W sobotę 18 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolędowy Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Grupy Górniczej Kopalni Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic” pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, Chóru „Optimum” z parafii N.M.P. Matki Kościoła i Chóru „Misericordia” z parafii „Miłosierdzia Bożego” w Gliwicach pod dyrekcją Adama Żaaka.

6. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy szczególnie na prace przy wykonaniu witraży ściany frontowej kościoła.

7. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, a także kalendarzy parafialnych.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i ferii zimowych !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl;
email: m_gora@kuria.gliwice.pl