Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 grudnia

1. Dziś przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu w Liturgii nazywaną niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Celebrując Eucharystię otwórzmy się na radość i nadzieję, której Bóg nam udziela. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

3. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci na „Roraty” o godz. 18.00. W środę prosimy dzieci o przyniesienie na roraty plansz z obrazkami. W czwartek ostatnie „Roraty” z rozdaniem nagród. W piątek o godz. 18.00 roraty dla dorosłych.

4. W poniedziałek i wtorek prosimy o pomoc w pracach przy ustawianiu szopki i dekoracji świątecznej.

5. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. Okazja pół godziny przed każdą Mszą św., w środę i w czwartek od godz. 17. 00 (spowiedź dla dzieci i kandydatów do bierzmowania), w piątek od godz. 16.00 do 18.00 a w sobotę – od godz. 8.30 do godz. 11.00 i od godz. 15.00 do 17.00. W wigilię już nie będzie okazji.

6.W środę po mszy św. roratniej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum, a w czwartek po mszy obowiązkowe spotkanie dla kandydatów z klas II gimnazjum. Od 17.00 w te dni okazja do przedświątecznej spowiedzi dla nich.

7. W piątek 22 grudnia w Parafii Chrystusa Króla w ramach nocy konfesjonałów okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 20.00 do 24.00.

8. W przyszłą IV niedzielę Adwentu przypada jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Pamiętajmy, że w wigilię z racji niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. do południa o 8.00, 10.00 i 12.00. Z racji wieczoru wigilijnego nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu po mszach św. będzie można zabrać do domów Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą nam Harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej o godz. 8.00.

9. W wigilię o godz. 24.oo zapraszamy na PASTERKĘ, która jest Mszą św. z Uroczystości Bożego Narodzenia i nie zastępuje Mszy św. z IV niedzieli Adwentu. Kolekta z pasterki przeznaczona jest w części na Fundusz Ochrony Życia i na budowę kościoła.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabycia informatora z planem kolędy, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także nabyć parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W minionym tygodniu zakończono pierwszy etap prac przy obejściu kościoła dlatego prosimy o pomoc w spłaceniu pozostałych jeszcze należności.