Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do  24 listopada

1.Przeżywamy   dziś   XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku – przedostatnią w roku liturgicznym. W te ostatnie niedziele myślimy o rzeczach ostatecznych. W tej perspektywie Chrystus zachęca nas dzisiaj do wytrwałości: „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. Wśród pokus zwątpienia, zniechęcenia i oschłości codziennych obowiązków trzeba trwać w wierze, nadziei i miłości.

Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym darem na dokończenie budowy kościoła. Sprawę tego dzieła polecamy naszej ofiarności, a za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

3. W przyszłą niedzielę (24 listopada) – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To  także święto Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów, Lektorów i Szafarzy naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń i wprowadzenie nowych kandydatów do tej Służby. Zapraszamy do udziału rodziny całej Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszym kościele i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl