Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 stycznia

1.Dziś II niedziela zwykła. Bóg woła nas. Ale rozeznanie Jego „mowy” nie jest łatwe. Samuelowi towarzyszył Heli, Janowi i Andrzejowi wskazał drogę Jan Chrzciciel. My też potrzebujemy pomocnej dłoni. Gdy pójdziemy za odczytanym wezwaniem, Pan zapyta, czego tak naprawdę w Nim szukamy. Odpowiedź jest ważna – szczególnie dla nas…

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie składane ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. Informujemy rodziców dzieci I-szo komunijnych, że w środę 20 stycznia od godz. 00 do 18.00 zapraszamy jednego z Nich wraz z dzieckiem na spotkanie z przymiarką strojów, które odbędzie się w salce przy zakrystii.

5. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie.

6. Przyszła niedziela w naszej Parafii jest niedzielą kolędową, dlatego na wszystkich mszach św. będziemy się modlić za te Rodziny, które zwyczajowo przyjmują kolędę. Jeśli Ktoś z tej okazji składa tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii prosimy o wpisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy. Takie ofiary można także przelewać na konto parafialne.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja odbędzie się koncert kolęd pt. „Pójdźcie w jasności jasność”. W wydarzeniu będzie można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji w telewizji „Imperium”. Szczegóły na plakacie.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

     Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za dbałość i odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i ofiary materialne, a także za złożone już ofiary kolędowe. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: m_gora@kuria.gliwice.pl