Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 grudnia 2016r

1.Dziś przeżywamy już czwartą i ostatnią Niedzielę Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na świąteczne przygotowania dekoracji i wystroju kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2.Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci na „Roraty” o godz. 18.00. W środę prosimy dzieci o przyniesienie na roraty plansz z obrazkami. W czwartek ostatnie „Roraty” z rozdaniem nagród. W piątek o godz. 18.00 roraty dla dorosłych.

3.Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich do Sakramentu Pokuty. Okazja pół godziny przed każdą Mszą św., w piątek od godz. 16.00 do 18.00, a w sobotę – w wigilię od godz. 8.30 do godz. 11.00.

4.We wtorek 20 grudnia w Parafii Chrystusa Króla okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 20.00 do 24.00.

5.W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, po której do godz. 11.00 można zabrać do domów Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą nam Harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej.

6.W wigilię o godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Kolekta w pierwsze święto jest naszym świątecznym darem na witraże, a w drugie na porycie kosztów ogrzewania kościoła.

7.Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu. Z konieczności kolęda jest podzielona na dwa etapy: do ferii zimowych i po ich zakończeniu.

8.Informujemy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do sanktuariów Austrii i Czech w terminie od 30 kwietnia do 3 maja, że należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł do 26 grudnia br. Można dokonać wpłaty na konto parafii podane w gazetce i na stronie parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy plan i informacje do nabycia w zakrystii.

9.Zachęcamy do nabycia informatora z planem kolędy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy na przyszły rok, świątecznych kartek oraz świec „Caritasu”.

 

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W tym tygodniu w sobotę czyli w wigilię o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do świąt.

Bóg zapłać Panom za pomoc w dekoracji prezbiterium i przy zakładaniu pierwszego witrażu oraz za postawienie choinek i wszystkie prace wykonane w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy również Paniom zespołu „Caritas” za wszelkie prace związane z przygotowaniem paczek dla chorych starszych i najbardziej potrzebujących. W środę prosimy o pomoc w pracach przy ustawianiu szopki i dekoracji świątecznej.

„Bóg zapłać” tym, którzy ofiarowali nagrody – rozdzielane dzieciom w czasie spotkań roratnych. Chętnych zachęcamy do tej formy pomocy jeszcze w tym ostatnim tygodniu adwentowego czuwania.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Po dokonanym przez kurię w minionym tygodniu rozliczeniu na naszą parafię wpłynęło 15 944.90 zł to jest o prawie 4800 zł więcej niż przed rokiem. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Nadal gorąco prosimy o pomoc duchową i materialną w naszym dziele dokończenia budowy.