Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 października

1.Dziś już XXIX niedziela zwykła w ciągu roku obchodzona jako niedziela misyjna. Ofiarujmy naszą modlitwę wszystkim misjonarzom i misjonarkom, szczególnie pochodzącym z naszej Ojczyzny, aby owocnie i skutecznie mogli głosić Prawdę Ewangelii tam, gdzie najbardziej jej brak.
              Liturgia Słowa przypomina nam, że Kościół nie może – i nie chce – być ponad państwem, ale też państwo nie może stanąć ponad Kościołem. A zatem jaka formuła? Jedno i drugie, Kościół i państwo winny służyć dobru całego narodu. Dzieje się tak na wielu odcinkach społecznego życia.

2. Kolekta dzisiejszej III niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15.

4. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom pochodzącym z naszej ojczyzny i krajom misyjnym.

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W kancelarii i zakrystii można składać wypominki – zalecki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych w zaleckach, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny i zmarli będą polecani w różańcu od 2 do 8 listopada.
W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy wiernych do skorzystania wcześniej z Sakramentu Pokuty, aby ofiarować odpusty za zmarłych oraz do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na okres przed Uroczystością i po niej.

7. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na przyszły rok 2021.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim , którzy z troski o funkcjonowanie parafii  składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!