Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 października

  1. Dziś XXIX niedziela zwykła w ciągu roku obchodzona jako niedziela misyjna. Ofiarujmy dziś naszą modlitwę wszystkim misjonarzom i misjonarkom, szczególnie pochodzącym z naszej Ojczyzny, aby owocnie i skutecznie mogli głosić Prawdę Ewangelii tam, gdzie najbardziej jej brak.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem materialnym na potrzeby naszej budowy. Polecamy tę intencję ofiarności Parafian, a za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać!”.

  1. Z racji obchodzonego dziś w naszej Ojczyźnie Dnia Misyjnego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misji i pomoc misjonarzom.
  2. O godz. 16.45 zapraszamy na różaniec w intencji Misjonarzy i Misjonarek, a po Mszy św. wieczornej o godz.18.30 zapraszamy na spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w celu omówienia rozpoczęcia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia w Parafii i Diecezji.
  3. W październiku zapraszamy na różaniec: w niedziele o godz. 16.45, w środy i soboty o godz. 17.15, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych o godz. 18.30.
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Przedsiębiorców po której spotkanie w salce na probostwie.
  5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. szkolną.
  6. W czwartek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego po Mszach św. modlitwa z oddaniem czci Jego relikwiom.
  7. Prosimy już także o składanie wypominek i zalecek za zmarłych z okazji Uroczystości Wszystkich świętych i Dnia Zadusznego. Msza św. za zmarłych zalecanych odprawiona będzie 2 listopada o godz. 18.00, a różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy od 2 do 8 listopada br.
  8. Zachęcamy do nabycia naszego informatora i „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, a także do rezerwacji intencji Mszy św. do końca br. oraz Mszy św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy uporządkować teren parkingowy, przygotować instalacje zewnętrznego oświetlenia, napędu dzwonów, ogrzewania pomieszczeń piwnicznych.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.