Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 marca 2016 r

1. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcamy gałązki palm. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na potrzeby budowy kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem Pasyjnym, w czasie których będzie zbierana kolekta przeznaczona na świąteczny wystrój i kwiaty do Bożego Grobu.

3. Prosimy Parafian, którzy nie skorzystali z Sakramentu Pokuty w czasie rekolekcji o wykorzystanie najbliższych dni do środy. Okazja codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W dni Triduum wg planu podanego w porządku nabożeństw.

4. We wtorek w Parafii Chrystusa Króla w ramach Nocy Konfesjonałów okazja do spowiedzi św. od godz. 20.00 do 24.00.

5. W Wielki Czwartek o godz. 9.30 w Katedrze Msza Krzyżma, w czasie której Biskup poświęca oleje krzyżma i chorych, a u nas o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Ceremoniach Triduum Paschalnego, które sprawowane będą codziennie o godz. 19.00, do adoracji w ciemnicy, krzyża i przy Grobie Pańskim oraz do poświecenia pokarmów wg podanych godzin.

7. W Wielki Piątek każdego katolika obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.

8. Na uroczystą Mszę św. rezurekcyjną zapraszamy Parafian w przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 rano.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Bóg zapłać” za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła.
W środę o godz. 18.30 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.