Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 kwietnia

1.Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – święto świąt chrześcijańskich, święto największego wydarzenia w historii zbawienia ludzkości.
Kolekta dzisiejsza jest naszym świątecznym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne – III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.

3. Jutro II Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. We wtorek i w środę ze względu na kapłański „Emaus” oraz konwent wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 do Parafii
św. Jana Chrzciciela w Żernikach.

5. W czwartek 25 kwietnia w dniu św. Marka po porannej mszy św. modlitwy za rolników i o urodzaje z procesją do krzyża przy kościele.

6. W najbliższy piątek oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.

7. W sobotę o godz. 9.00 druga spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i próba przed uroczystością. Obecność obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Słowo Boże w niedzielę odpustową wygłosi ks. Prałat Grzegorz Kadzioch. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 12.00, w czasie której zostanie poświęcony kościół, będzie przewodniczyć Biskup Gliwicki ks. Jan Kopiec. Z racji konsekracji uroczyste nieszpory z koronką do Bożego Miłosierdzia zostaną odprawione o godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Polska Pomaga – Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci. Z okazji konsekracji naszego kościoła można nabyć jako cegiełki na naszą budowę okazjonalne świece w cenie 10 zł.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia. Wyrazy wdzięczności składamy za pomoc w przygotowaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia, dekoracji i świątecznego wystroju oraz przygotowania do świąt. Dziękujemy zespołowi „Caritas” za pomoc i posługę dla najuboższych.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Ukrzyżowany, który żyje, Oniemiały, który mówi,
Pogrzebany, który przychodzi,
Przebity, który się ukazuje,
Umarły, który z martwych powstał,
niech rozraduje Wasze serca  –  życzą Duszpasterze!