Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 czerwca

1. Dziś XII niedziela zwykła w ciągu roku. Spotykamy Chrystusa, który pyta każdego z nas: – za kogo Go uważamy? Od tej odpowiedzi nie można uciekać, bo wobec Niego nie można być obojętnym. Dziś także Dzień Ojca dlatego naszą modlitwą pragniemy wyrazić wdzięczność naszym Ojcom żyjącym i prosić o łaskę wiecznej szczęśliwości dla zmarłych. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Dziś Parafia w Żernikach obchodzi swoją doroczną Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej racji zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 15.15 w Żernikach.

3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele od dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz. 17.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.

6. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu.

7. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji i Dzień Papieski Franciszka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Kolekta na Stolicę Apostolską.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl