Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 sierpnia

1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zastanówmy się dziś nad pytaniem: Kim naprawdę jest dla mnie Jezus Chrystus? Czy rzeczywiście chcę Go poznawać, dzielić z nim swoją codzienność? Jeżeli jest w nas choć cień pragnienia, tęsknoty za Bogiem – nie zawiedziemy się. Jezus odsłoni przed nami bogactwo miłości Ojca i będziemy mogli zawołać wraz ze św. Pawłem: „O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga!”. Niech dzisiejsza liturgia pozwoli nam zaczerpnąć z głębi tego misterium.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z zapowiedzią na prośbę Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla poszkodowanych po wybuchu w Bejrucie.

3. W tym tygodniu przypadają:
– w poniedziałek święto św. Bartłomieja, apostoła;
– w środę uroczystość NMP Częstochowskiej;
– w czwartek wspomnienie św. Moniki;
– w piątek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Informujemy Parafian, że dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Kopca z dniem 26 sierpnia ks. Robert Maszczyk został odwołany z posługi w naszej Parafii i skierowany do Parafii MB Częstochowskiej na Trynku, a jednocześnie do naszej Wspólnoty został skierowany ks. Piotr Torbus, który przychodzi z Parafii św. Anny w Zabrzu. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 pragniemy podziękować ks. Robertowi i przywitać ks. Piotra i zawierzyć Ich posługę Bożemu Miłosierdziu.

5. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!