Ogłoszenia duszpasterskie od 24 do 31 grudnia

1.Dziś przeżywamy już czwartą i ostatnią Niedzielę Adwentu, której wieczór jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Niech dzisiejsza ofiara Mszy świętej otwiera nas na przychodzącego Zbawiciela. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj z racji wieczoru wigilijnego nie będzie Mszy św. o 17.00. Zachęcamy wszystkich do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Dziś o godz. 24.oo zapraszamy na PASTERKĘ, która jest Mszą św. z Uroczystości Bożego Narodzenia i nie zastępuje Mszy św. z dzisiejszej IV niedzieli Adwentu. Kolekta z pasterki przeznaczona jest w części na Fundusz Ochrony Życia i na budowę kościoła.

3. W pierwszy dzień świąt o godzinie 16.oo zapraszamy na nieszpory kolędowe.

4. We wtorek II – gi dzień święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele. Kolekta tego dnia przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

5. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu. Pamiętajmy, że celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie rodziny z duszpasterzem i omówienie naszych rodzinnych i parafialnych problemów religijnych. Jeśli ktoś składa wtedy dar materialny bardzo prosimy o wpisanie nazwiska i adresu w celu parafialnego zaksięgowania pomocnego przy planowaniu naszych prac i rozliczeń. W czasie kolędy za wyjątkiem sobót i świąt msze św. tylko rano wg. podanego porządku.

6. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina.

7. W czwartek 28 grudnia z racji święta Młodzianków po Mszy o godz. 8.00 błog. dla dzieci.

8. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, w ostatnim dniu tego roku kalendarzowego przypada święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne z kolędowaniem naszego Chóru „Misericordiae”.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, podwójnego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł. Można także nabyć parafialne kalendarze i opłatki oraz zabrać do domów Betlejemski Ogień – Światło Pokoju, które zostało przywiezione do naszej Parafii przez naszych Harcerzy, za co im dziękujemy.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Szczególnie dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.

Mimo iż pierwszy etap prac przy obejściu został już zakończony to jednak jeszcze pozostajemy w obowiązku spłaty kilkudziesięciu tysięcy zł. Gorąco więc apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła.

Parafianom i Wszystkim Gościom życzymy:

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie marzenia,
by zawsze w sercu gościła miłość.
By w życiu wszystko się układało.
By na twarzy zawsze gościł uśmiech,
a w oczach radość
życzą Duszpasterze: ks. Marek i ks. Robert

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl