Ogłoszenia duszpasterskie od 24 kwietnia do 1 maja 2016 r

1.Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2.Dziś po mszach św. na prośbę Papieża Franciszka w całej Europie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

3.W poniedziałek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. porannej nabożeństwo błagalne za wstawiennictwem św. Marka o urodzaje i błog. w pracy na roli  połączone z procesją do krzyża przy kościele.

4.We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

5.W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna, po której pierwsza próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

6.W sobotę 30 kwietnia (dzień kanonizacji św. Faustyny) przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. porannej w kaplicy M.B. Fatimskiej do godz. 16.00 i od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej w kościele. Zachęcamy do modlitewnego czuwania w tym dniu wszystkich Parafian.

7.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. W zakrystii można także zakupić kropielnice jubileuszowe 1050 rocznicy chrztu Polski do mieszkań. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl. Zachęcamy do rezerwacji intencji mszalnych.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękuję Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W piątek po nowennie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.