Ogłoszenia duszpasterskie od 25 października do 1 listopada

  1. Dziś XXX niedziela zwykła w ciągu roku. Jak niewidomy Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii prośmy Chrystusa o łaskę przejrzenia i dostrzegania nie tylko świata, ale i miejsca na okazanie miłości naszym bliźnim.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby budowy naszego kościoła Polecamy tę intencję ofiarności Parafian. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

  1. Dziś o godz. 16.45 zapraszamy na różaniec, a w tygodniu wg podanego porządku.
  2. We wtorek po różańcu zapraszamy do salki na katechezę dla dorosłych.
  3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. szkolną.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczną się już Mszą św. o godz. 18.00 w sobotę. O godz. 14.00 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu św. Wojciecha.

Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych zachęcamy Wiernych do Sakramentu Pokuty – codziennie przed Mszami św. a w sobotę od godz. 17.30.

  1. Prosimy o składanie wypominek i zalecek za zmarłych z okazji Uroczystości Wszystkich świętych i Dnia Zadusznego. Msza św. za zmarłych zalecanych odprawiona będzie 2 listopada o godz. 18.00, a różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy od 2 do 8 listopada br.
  2. Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz zniczy „Caritasu” i stroików na groby z których dochód przeznaczony jest pomoc parafialnego „Caritasu”. W zakrystii za dobrowolne ofiary przeznaczone na zawieszenie dzwonów do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2016. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszelkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy uporządkować teren parkingowy, przygotować instalacje zewnętrznego oświetlenia, napędu dzwonów, ogrzewania pomieszczeń piwnicznych.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Piotr Rabiasz (zam. Gliwice) i Patrycja Foltin (zam. Knurów) (zap.2).
  2. Damian Kaźmierczak (zam. Gliwice) i Agata Miler (zam. Gliwice) (zap.1).
  3. Sławomir Nieradzik(zam. Gliwice) i Katarzyna Rozmus (zam. Gliwice) (zap.1).