Ogłoszenia duszpasterskie od 27 listopada do 4 grudnia

1. Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego. Jedynie On może zaspokoić najgłębsze pragnienia naszego serca. „Czuwajcie”.

2. Kolekta tej niedzieli przeznaczona na spłacanie zamówionych witraży i ich montaż. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

3.  Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie upominków świątecznych dla dzieci i chorych naszej Parafii.

            O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem opłatków, świec, wieńców adwentowych i lampionów.

4. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątek o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych.

5. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. rannych nabożeństwa okolicznościowe. W I-szy czwartek msza św. obowiązkowa dla kandydatów do bierzmowania.

6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 17 grudnia.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Za tydzień w niedzielę z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników o godz. 10.00 Msza św. w intencji górników oraz ich rodzin.

9. W przyszłą niedzielę  zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc  dla Kościoła na Wschodzie. Także w przyszłą niedzielę (wzorem ubiegłych lat) od godz.14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne za dobrowolne ofiary z których zostaną zorganizowane wakacyjne wyjazdy dla Służby liturgicznej.

10. Tradycyjnie chcemy w naszej Parafii przeprowadzić akcję pt: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Na drzewku miłości w niedzielę 4 grudnia będą umieszczone listki w kształcie serduszek z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo pomóc (przygotować jakąś paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.) Przygotowane paczki z przyczepionym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do niedzieli 11 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” i młodzież rozdają je potrzebującym.

11. Informujemy Parafian, że przyszłym roku w terminie od 30 kwietnia do 3 maja planowana jest pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Czech. W programie zwiedzanie: Krems, Melk, Loosdorf, Mariazell, Wiedeń, Kalenberg i inne. Szczegółowy plan do nabycia w zakrystii. Cena zależna od daty wpłaty zaliczki i ilości osób zainteresowanych. Informacje  w kancelarii.

12. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy na przyszły rok jako cegiełki na witraże, roratnich lampionów dla dzieci w cenie 20 zł, świątecznych kartek.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.