Ogłoszenia duszpasterskie od 28 czerwca do 5 lipca

1.Dziś świętujemy XIII niedzielę zwykła w ciągu roku. Chrystus przypomina nam, że aby iść za Nim, trzeba „stracić” swe życie, a Boga postawić na pierwszym miejscu, nawet przed najbliższymi i zgodzić się na niesienie krzyża, który Bóg nam przygotował: krzyża choroby, niezrozumienia, osamotnienia, a przede wszystkim krzyża wyzwalania się od samego siebie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. Od dziś Msza św. wieczorna niedzielna o godz. 20.00, a nie o godz. 17.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. W poniedziałek 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji i Dzień Papieski Franciszka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta na Stolicę Apostolską.

5. Od poniedziałku do środy w ramach Białego Tygodnia na msze św. wieczorne wraz z rodzicami zapraszamy tegoroczne dzieci pierwszokomunijne.

6. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego wypoczynku !

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.