Ogłoszenia duszpasterskie od 28 kwietnia do 5 maja

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Słowo Boże głosi ks. Prałat Grzegorz Kadzioch. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 12.00, w czasie której zostanie poświęcony kościół, będzie przewodniczyć Biskup Gliwicki ks. Jan Kopiec. Z racji konsekracji uroczyste nieszpory do Bożego Miłosierdzia zostaną odprawione o godz. 16.00.

Kolekta dzisiejsza jest naszym świątecznym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Polska Pomaga – Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. W przyszłą niedzielę na zakończenie po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritasu”.

3. We wtorek 30 kwietnia (dzień kanonizacji św. Faustyny) przypada całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu w naszej Parafii. Wystawienie po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 17.50. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich Parafian w tym dniu do modlitewnego czuwania.

4. W środę 1 maja na Mszy św. o godz. 11.00 obchodzimy w naszej Parafii Uroczystość I-szej Komunii św. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 10.45.

5. W środę na pierwsze nabożeństwo majowe zapraszamy po mszy św. porannej. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu po mszy św. wieczornej, a w soboty, niedziele i święta o godz. 16.30. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne.

6. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Już w czwartek o godz. 18.00 msza św. wigilijna tej uroczystości, a w piątek msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek i sobota miesiąca. Po mszach św. porannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

8. W sobotę po nabożeństwo do Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”. Z okazji konsekracji naszego kościoła można nabyć jako cegiełki na naszą budowę okazjonalne świece w cenie 10 zł.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia. Wyrazy wdzięczności składamy za pomoc w przygotowaniu do odpustu i dzisiejszej uroczystości poświęcenia naszego kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Z okazji Naszego Odpustu ku czci Bożego Miłosierdzia i konsekracji kościoła
Wszystkim Parafianom, jak i przybyłym Gościom,
składamy serdeczne życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego
i pokoju płynącego z zawierzenia
Zmartwychwstałemu Królowi Miłosierdzia.