Ogłoszenia duszpasterskie od 28 lutego do 7 marca

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, w którą Jezus zaprasza nas Górę Przemienienia. Człowiek wchodząc na nią zmuszony jest pozostawić świat codzienności i swoich przyzwyczajeń, także w odniesieniu do Boga. Bóg na górze jest gospodarzem i dlatego odsłania swoją twarz tak, jak chce.

2. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego, dlatego dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc medyczną, żywnościową, edukacyjną i zakup środków chroniących przed pandemią dla dzieci w Afryce. To misyjne dzieło, zwane „Ad Gentes” co znaczy „dla ludzi”, wspiera edukację
w przedszkolach, szkołach i sierocińcach i wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii, a dla nas jest okazją do tegorocznej wielkopostnej jałmużny. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakr. Pokuty oraz do udziału w nabożeństwach. Nie będzie odwiedzin chorych, które z racji świąt wielkanocnych planujemy na sobotę 27 marca przed niedzielą Palmową. (prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii).

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach za Lublińcem.

8. Informujemy, że w ramach przygotowania do I-szej komunii św. bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w niedzielnej mszy św. o godz. 12.00. Również wszyscy kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w mszach niedzielnych, a ich nieobecność będzie równoznaczna z rezygnacją przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w tym roku. Kandydatów zapraszamy także na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Szczegółowe informacje i pliki formacyjne dla kandydatów na stronie parafialnej w odpowiednich zakładkach.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. W naszej kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar i wpłat drogą elektroniczną.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych wielkopostnych zmagań!